<<< wstecz .::.
Letnia akcja "Weź paragon"
Zbliża się już półmetek tegorocznej akcji "Weź paragon" przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, której partnerem jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W woj. podlaskim realizuje ją Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku, białostocka Izba Skarbowa oraz wszystkie urzędy skarbowe województwa podlaskiego, w tym także Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku. Wzorem lat ubiegłych, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, w okresie wakacyjnym są przeprowadzane kampanie informacyjno - edukacyjne oraz kontrole ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych. Akcję tą promuje hasło "Nie bądź jeleń, weź paragon" i rysunek Andrzeja Mleczki.
Kampania „Weź paragon”, ma przypomnieć i uświadomić wszystkim, że wydanie paragonu w sklepie, barze czy restauracji ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, ale również dla wszystkich podatników. W akcji bowiem, chodzi przede wszystkim o to, by sprzedawcy uczciwie rejestrowali sprzedaż na kasach fiskalnych i przestrzegali zasad uczciwej konkurencji. Ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej potwierdza, że kwota podatku od sprzedaży trafi do budżetu państwa, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy. W ten sposób wszyscy pomagamy w walce z szarą strefą.
Należy przypomnieć, iż akcja ta została zapoczątkowana przez resort finansów już w 2004 r. i trwa do chwili obecnej. W poprzednim roku, w trakcie letniej edycji akcji "Weź paragon", pracownicy wszystkich zaangażowanych urzędów kontroli skarbowej i urzędów skarbowych w Polsce wystawili ponad 25 tysięcy mandatów na łączną kwotę ponad 6 milionów złotych. W bieżącym roku pracownicy Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku przeprowadzili dotychczas 245 kontroli, podczas których wystawiono 12 mandatów.
W roku bieżącym letnia edycja akcji rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Niemniej jednak, po tym terminie służby skarbowe będą nadal przypominały o korzyściach związanych z posiadaniem paragonu oraz zwracały uwagę na kwestię prawidłowości ewidencjonowania obrotów, podczas prowadzonych przez siebie kontroli. Należy przypomnieć, iż klienci sami mogą zgłaszać się do Urzędu Skarbowego i powiadamiać o przypadkach, podejrzeniach naruszania prawa.
Warto jest przypomnieć, że nie każdy podatnik zobowiązany jest do posiadania kasy fiskalnej. Zwolnieni są ci, którzy rocznie nie osiągają większych obrotów ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych niż 40 tysięcy złotych. Przepisy odnośnie ewidencji za pomocą kasy nie dotyczą także rolników ryczałtowych, którzy sprzedają własne wyroby.
Zatem SZANOWNY KLIENCIE PAMIĘTAJ - Nie daj się oszukać!!!
Weź PARAGON
Biorąc paragon:
- Ułatwiasz sobie złożenie reklamacji.
- Masz możliwość porównania cen.
- Wspierasz uczciwą konkurencję.
- Masz pewność, że nie zostałeś oszukany.
- Zmniejszasz szarą strefę.
http://www.czarnabialostocka.pl